Granatowa sukienka

Paryska moda nie ma sobie równych na całym świecie. Tamtejsze modnisie wyznaczają trendy dla całego świata, a ich klasa i oryginalność są często stawiane za przykład. Granatowa sukienka, która wyszła spod mojej igły była inspirowana modą paryskich ulic.

Paryż, ach Paryż! Miasto miłości, szczęścia, długich spacerów i cudownych widoków czekających za każdym rogiem. Cudownie chrupiące croissanty, przepyszna kawa pita przy maleńkim okrągłym stoliku przed kawiarnią, promienie słońca grzejące twarz… i przepiękne stroje na każdym kroku!

https://natabo.tumblr.com/post/122841113069/girlsguidetoparis-paris-cafe

http://mariogutierrezfotografia.tumblr.com/post/111221535755/vintage-paris-facebook

Ale najważniejsza jest ta różnorodność widziana na ulicach, te żywe kolory, szalone wzory, przepiękne materiały. Nie na darmo Francja jest okrzyknięta stolicą światowej mody, a francuski Vogue wytycza modowe trendy.

Zainspirowana przeglądaniem zdjęć Paryża pod wpływem impulsu uszyłam sukienkę, która jest stworzona do spaceru po Polach Marsowych czy Ogrodzie Luksemburskim. Granatowa sukienka z czerwonymi dodatkami świetnie wpasowałaby się w klimat letniego popołudnia w Paryżu. Biały rzucik na granatowym tle nadaje całości figlarnego stylu. Żywa czerwień pięknie kontrastuje z granatem.

granatowa tkanina
granatowa tkanina

granatowa tkanina w kropki
granatowa tkanina w kropki

granatowa tkanina w kropki
granatowa tkanina w kropki

A z czym Wam się kojarzy Paryż? Jaka sukienka według Was byłaby idealna na słoneczne popołudnie w tej bajecznej stolicy Francji?