Sukienka na wesele

Sezon weselny w pełni i wielu kobietom wybór idealnej kreacji na przyjęcie weselne spędza sen z powiek. Kilka tygodni temu moja koleżanka zapytała mnie, czy uszyłabym jej sukienkę, w której będzie pełnić rolę świadkowej na ślubie i weselu swojej przyjaciółki. A sukienka na wesele, zwłaszcza u świadkowej, to prawdziwe wyzwanie!

Zgodziłam się od razu, nie wnikając w szczegóły. Po krótkiej rozmowie okazało się, że sukienka ma być błękitna z koronką, do ziemi i mieć odkryte plecy. Zawsze marzyłam o uszyciu takiej kreacji, ale nigdy nie miałam odwagi. Wieczorowa, z koronki i do tego dużym dekoltem z tyłu – onieśmielało mnie to. No ale słowo się rzekło i postanowiłam się zmierzyć ze swoimi obawami.

Sukienka na wesele okazała się dosyć czasochłonna, ponieważ wiele wykończeń muszę wykonać ręcznie, ale już się nie mogę doczekać końca i zobaczyć reakcję przyszłej właścicielki. Nieskromnie stwierdzę, że mnie już się podoba, choć jeszcze trochę pracy przede mną. Bardzo się cieszę, że podjęłam wyzwanie i dzięki temu zyskałam kolejne krawieckie doświadczenie.

Poniżej kilka zdjęć z trwania prac. Dużo szczegółów do wykończenia jeszcze przede mną, ale możecie zobaczyć, jak wygląda kreacja, która nie jest jeszcze gotowa.

Koronkowa sukienka
Koronkowa sukienka

 

Koronkowa sukienka
Koronkowa sukienka

 

Koronkowa sukienka
Koronkowa sukienka