Kapelusz, ach kapelusz!

Wiecie czego mi brakuje na ulicach? Widoku kobiet w kapeluszach!

Czytałam jakiś czas temu książki Małgorzaty Kalicińskiej z serii „Nad Rozlewiskiem”. Nie wiem czy kojarzycie, ale właśnie tam główna bohaterka postanowiła reaktywować modę na zakładanie kapelusza na wielkie okazje, takie jak śluby czy pogrzeby. Tak bardzo się z tym zgadzam! Kapelusze dodają szyku i elegancji, a w połączeniu z elegancką sukienką dają obłędny efekt.

Pinterest

Pinterest

Pinterest

Od lat zachwycam się obrazem Tamary de Lempickiej „Dziewczyna w białych rękawiczkach”. Jego bohaterka odziana w zielone szatki trzyma szerokie rondo kapelusza, który uzupełnia w fantastyczny sposób jej kreację.   Pinterest   Elegancki kapelusz nieodmiennie kojarzy się z modą retro. Piękne lata 50te i 60te obfitowały w to nakrycie głowy u pań. Przydawały się na rodzinne pikniki czy popołudniowe spacery. Najpiękniej wyglądały w stylizacjach codziennych, w zestawieniu ze sweterkami pastelowymi oraz rozkloszowanymi spódnicami. 

 

Pinterest

Pinterest

Pinterest

Pinterest

Pinterest

Kapelusze, a raczej nakrycia głowy, przybierają różne często dziwne i prawie nierealne kształty. Wśród oferty sklepów i modystek każdy mógł i myślę, że nadal może, znaleźć coś dla siebie na każdą okazję.

Pinterest

Pinterest

Pinterest

Pinterest

Pinterest

Pinterest

Bardzo długo nie nosiłam żadnych nakryć głowy. Jako dziecko nawet zimą ściągałam z głowy czapkę od razu po wyjściu z domu (kto nie robił? 😉 ). Nie było mowy o żadnych beretach czy kapeluszach. Bardzo podobały mi się wszelakie nakrycia głowy, a zwłaszcza kapelusze u kogoś, ale sama nie mogłam się przekonać do ich noszenia. Ostatnio, bardziej z ciekawości, skusiłam się na słomkowy kapelusz i się w nim zakochałam! Na plaży idealnie chroni głowę przed słońcem, daje cień na twarz i ramiona. W mieście pomaga przetrwać upał i przypomina o chwilach spędzonych nad wodą. Słomkowe kapelusze są moim hitem tego lata.

Pinterest

Pinterest

Pinterest

 

A w mojej ostatniej sesji zdjęciowej pojawia się kapelusz i mam nadzieję, że na stałe zagości w każdej kolejnej!

 

Kapelusz
Kapelusz