Sukienki na jesień

Czym się różnią sukienki na jesień od tych letnich? Według mnie niekoniecznie muszą się różnić. Lubię zakładać jesienią i zimą letnie sukienki, uzupełniając je ciepłymi rajstopami lub pończochami, sweterkiem i szalem. Typowe sukienki na jesień jednak też lubię. Grubsze tkaniny, które układają się w miękkie fałdy. Ciepłe, nasycone kolory, które pięknie współgrają z jesiennym nastrojem i otoczeniem. Tweed, kraty i pepitka. Zapraszam na moje jesienne inspiracje.

 

Jak już wspomniałam na swoim facebooku, szycie w ostatnich dniach pochłonęło mnie do tego stopnia, że zapomniałam o całym świecie. Dopiero się zorientowałam, że już dosyć dawno nie pisałam nic na blogu. A w głowie mam mnóstwo pomysłów i inspiracji. Jako że stos tkanin i projektów do zrealizowania nadal jest dosyć duży, dzisiaj będzie krótko i obrazkowo 🙂

Po pełnym kolorów, dźwięków i wrażeń lecie przychodzi jesień. Dla niektórych jest to smutna i nielubiana pora roku. Niektórzy ją uwielbiają za barwy i nawet za pogodę. Ja w każdej porze roku odnajduję coś, co lubię. Lubię kolorowe liście, kasztany, jarzębinę. Lubię długie jesienne deszcze, podczas których chce się zaszyć pod kołdrę z filiżanką kawy lub herbaty i ulubioną książką, lub w pracowni ze stosem ciepłych tkanin i maszyną. Lubię jesień też za świece, które zaczynam palić wieczorami.

Pinterest
Pinterest
Pinterest
  Jesienią najbardziej lubię głębokie nasycone kolory – chabrowy, czerwony, butelkową zieleń. Ale też i eleganckie szarości, które można przełamać kolorowymi dodatkami. Dlatego takie właśnie tkaniny kupiłam na jesienne sukienki, które będą dostępne w ofercie Natabo.    

 

Jesienne tkaniny
Jesienne tkaniny

 

Jesienne sukienki to też pepitka, kratka, tweed. Grzeczne z kołnierzykami bebe lub z dużymi kołnierzami osłaniającymi szyję. Przytulne, miękkie i ciepłe. Uszyłam już kilka takich sukienek i nadal szyję, niestety mam zdjęcie tylko dwóch, ale niedługo już będzie ich więcej (i zdjęć, i sukienek 🙂 ) 

  

Jesienna sukienka
Jesienna sukienka

 

Jesienna sukienka
Jesienna sukienka

 

 

Bardzo dużo cudnych inspiracji znalazłam też w internecie. Spójrzcie:  

 

Pinterest

Pinterest
Pinterest

Pinterest
Pinterest

Pinterest
Pinterest    

Sukienki na jesień wspaniale dopełniają jesienne akcesoria – szale, chusty, rękawiczki, berety i kapelusze, parasole.

 

Pinterest

Pinterest
PinterestPinterest Pinterest

Pinterest

Pinterest
Pinterest

Pinterest

Pinterest

 

A Wy lubicie jesień? Co najbardziej lubicie nosić o tej porze roku?