Mufka

Nareszcie zima! Teraz trochę zelżała, ale w Poznaniu śnieg nadal leży i nawet czasami pada, więc jest ciągle biało. Kocham zimę. Taką białą, z mrozem, skrzypiącym pod nogami śniegiem, wolno spadającymi z nieba białymi płatkami. Uwielbiam otulać się ciepłym wełnianym płaszczem, zawijać ciepły szal wokół szyi, a ręce chować w miękkie ciepłe rękawiczki. Choć najchętniej schowałabym je w… mufkę!
Pinterest
Od zawsze mufki miały dla mnie nieodparty urok i tak już chyba zostanie na zawsze. Poznałam je za sprawą literatury, moja ukochana „Ania z Zielonego Wzgórza” takowe nosiła i wytworne bohaterki innych książek. Zawsze mufki kojarzyły mi się z panienkami jadącymi powozem na bal, rozkoszujących się ciepłem futra w zimowy wieczór, gdy ściśnięte mrozem niebo rozpościerało się ciemnym grantem, a śnieg skrzył z blasku dalekich gwiazd. Na głowie kapturek podbity futrem, a dłonie właśnie z przytulnej, ciepłej mufce.

Pinterest

Pinterest
 Któraś z książkowych postaci, niestety nie mogę sobie przypomnieć która, jesienne wieczory poświęcała na haftowanie kwiatów w miękkiej skórce pokrycia mufki. Widzę to doskonale oczyma wyobraźni, żywa czerwień błyskająca na jasnobrązowym tle, maki rozkwitające z każdym posunięciem igły. Aksamitne czerwone podbicie dopełniłoby całości.  Jakże taka mufka musiała być piękna!  

 

Pinterest

Pinterest
Pinterest

Pinterest

 

W dzisiejszych czasach niewiele jest okazji do założenia mufki. Ręce są zajęte torebką, albo kierownicą samochodu, na bale się już nie chodzi. Wydawać by się mogło, że przeleży większość czasu w szafie. Ale wiecie co? Chcę mieć mufkę! I uszyję sobie. Jeśli nie w tym sezonie (jednak znalezienie dobrej jakości dobrze wyglądającego sztucznego futra pewnie zajmie trochę czasu), to na pewno w następnym. 
Pinterest

Pinterest
Pinterest

Pinterest
Pinterest


A Wy darzycie mufki jakimś szczególnym uczuciem, sentymentem? A może macie i nosicie? Podzielcie się wrażeniami i zdjęciami swoich stylizacji z mufką.

Pinterest