UWAGA! Nieobecność w dniach 4 stycznia 2023 - 29 stycznia 2023. Termin realizacji zamówień będzie wydłużony. Zwroty proszę nadawać z uwzględnieniem tej nieobecności.

Jak się zmierzyć?

Ubranie uszyte na wymiar leży znacznie lepiej niż masowa produkcja. Jednak szycie na wymiar wymaga dobrego zdjęcia miary. Przeczytaj wskazówki, żeby wiedzieć, jak zrobić to poprawnie.

 

Obwód talii

Talia to najwęższe miejsce na ciele. Nie pomyl jej z obwodem pasa, który znajduje się nieco poniżej lub w okolicy pępka.  

Aby zmierzyć obwód talii, rozbierz się do bielizny. Weź kawałek wstążki lub sznurka i stojąc przed lustrem zawiąż w najwęższym miejscu, czyli w talii bez ściskania się, ale też bez luzu. Wstążka powinna przylegać do ciała. Za pomocą miarki krawieckiej zmierz obwód ciała w miejscu położenia wstążki. Nie ściskaj się, ale też nie zostawiaj luzu.

Ważne: poprowadź miarkę równolegle do podłogi. W tym powinna pomóc Ci druga osoba, ponieważ samodzielnie trudno jest kontrolować położenie miarki. 

 

Obwód biustu

Biust mierzymy w najszerszym miejscu piersi. Tę miarę zdejmuj, mając na sobie bieliznę, którą nosisz na co dzień. Jeśli chodzisz w biustonoszu i podkoszulku, zdejmij miarę w tym stroju. Jeśli nie nosisz stanika, zdejmij miarę bez niego.

Aby zmierzyć obwód biustu, poprowadź miarkę krawiecką blisko ciała, równolegle do podłogi przez plecy i najszersze miejsce piersi. Nie ściskaj się, ale też nie zostawiaj za dużo luzu. Sprawdź, czy możesz wziąć swobodny wdech.

 

Obwód bioder

Poprowadź miarę z tyłu przez najbardziej wystającą część pośladków i z przodu równolegle do podłogi. Pilnuj, żeby miara z tyłu i z przodu była na jednej linii. Pamiętaj, że obwód bioder to nie to samo, co obwód w miejscu kości biodrowych. Obwód bioder mierzymi niżej.

 

Długość

Aby zmierzyć długość ubrania, zawiąż wstążkę w talii. Chwyć miarę krawiecką, przytrzymaj jeden koniec przy wstążce i sprawdź, dokąd powinna sięgać sukienka lub spódnica. Możesz także zmierzyć długość swojej ulubionej spódnicy albo sukienki od talii do dolnej krawędzi.

 

Szycie na wymiar daje możliwość posiadania ubrania dopasowanego do Twoich wymiarów, bez wizyty w pracowni. Od tego, jak dokładnie się zmierzysz, zależy ostateczny efekt. Jeśli masz jakieś wątpliwości, napisz na [mail]. Chętnie pomożemy!

płać z payu w natabo